Vianočné trhy v Olomouci

Destinácia: Česká republika, Olomoucký kraj, Olomouc
Kód zájazdu: 1285454
Cena od: 45 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy
Advent

Výber termínu

14.12.2024 1 deň First Minute 45 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
1-dňový autokarový zájazd.

Perex:
Olomouc leží v srdci Hanácka a patrí k najvýznamnejším moravským mestám. Písali sa tu dejiny, stretávali sa tu významné osobnosti a veda s pokrokom. Vianočné trhy v Olomouci majú veľmi dlhú tradíciu a vďaka krásnej atmosfére patria k tým najobľúbenejším. V historickom centre, zapísanom na zoznam UNESCO, vyrastie v čase adventu mestečko, ktoré rozvoniava punčom, oplátkami a vianočnou atmosférou.

1. deň:
Vianočné trhy v Olomouci majú veľmi dlhú tradíciu a vďaka krásnej atmosfére patria k tým najobľúbenejším. V historickom centre, zapísanom na zoznam UNESCO, vyrastie v čase adventu stánkové mestečko voniace punčom. Návštevníci sa môžu tešiť na poctivé remeselné výrobky s tradičným vianočným sortimentom (keramika, adventné vence, vianočné ozdoby a dekorácie, včelie produkty). Nebudú chýbať ani miestne kulinárske špeciality a dobroty, chýrne punče a bohatý kultúrny program. 
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). Po príchode do Olomouca pešia prehliadka najdôležitejších historických pamätihodností. V rámci individuálneho voľna môžete využiť adventné prehliadky radnice s výstupom na vežu, výstavu betlehemov vo väčšine olomouckých kostolov alebo navštíviť drevenú dedinku na Hornom námestí. A kým si budete vychutnávať horúci punč a dobroty, vaše ratolesti sa môžu povoziť na historickom detskom kolotoči alebo navštíviť presklený domček - Ježiškovu dielničku a poštu - kde deti píšu Ježiškovi dopisy alebo si vyrábajú sviečky či lodičky z orechových škrupiniek. Milovníci histórie môžu využiť príležitosť a navštíviť Arcibiskupský palác, Arcidiecézne múzeum, Katedrálu sv. Václava alebo si len tak vychutnávať atmosféru adventu. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko s návratom v neskorých večerných hodinách.


Stravovanie:
Bez stravy.


Doprava:
Autokar.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za miestenku. Vstupy. Cestovné poistenie.


Olomouc

Generované systémom ProfiTour