Banská Štiavnica a kúpanie v jazere Počúvadlo, výstup na Sitno

Slovensko 1 Slovensko 2 Slovensko 3 Slovensko 1 Slovensko 2 Slovensko 3 Slovensko 4
Destinácia: Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Štiavnica
Kód zájazdu: 1119654
Cena od: 85 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

15.08.2020 2 dni Last Minute 85 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Pohodový dvojdňový výlet na Slovensku. Historické mestečko Štiavnica si zamiluje každý, kto ju navštívi. Príjemná prechádzka na Sitno a osviežujúce kúpanie v jazere Počúvadlo.

Program zájazdu:
1. deň:

V ranných hodinách odchod z príslušných nástupných miest. Navštívime starobylé banícke mesto Banská Štiavnica. Pozrieme si Starý zámok, ktorý slúžil ako pevnosť. Prehliadneme si stredoveké centrum mesta s nevšedným stĺpom Svätej trojice a množstvo meštianskych domov.  Nevynecháme ani Botanickú záhradu. Dozvieme sa množstvo legiend zo 16. storočia pri prehliadke Nového zámku. Presunieme sa na Kalváriu - jedinečný, barokový komplex kaplniek a kostolov postavený na kopci, z ktorého je nádherný výhľad na mesto a okolie.  Príchod na ubytovanie. Voľný program. 


2. deň:

Raňajky, po raňajkách sa premiestnime k blízkosti jazera Počúvadlo. Možnosť výstupu na kopec Sitno - najvyšší kopec Štiavnických vrchov. Výstup hravo zvládnu deti a starší turisti. Prechádzka začína v krásnom lese a po výstupe nás čaká odmena v podobe nádherných výhľadov na rozľahlé okolie. Poobedie strávime v nádhernej oblasti v lone prírody. Čas strávime kúpaním, člnkovaním, jazdou na vodných bicykloch či inými vodnými športami. Voľný program - množstvo možností na občerstvenie či reštaurácií.  Presun a návrat vo večerných hodinách - podľa nástupných miest.

Informácie o zájazde:
Cena zahŕňa:

- autobusová doprava  - prehliadky podľa programu bez vstupov - sprievodca počas celého zájazdu - povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.


Cena nezahŕňa: 

- pobytovú taxu 3 EUR / osoba / noc  


Možné príplatky: 

- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK - 2,20 €/deň - miestenka - 10 €/osoba - príplatok za jednolôžkovú izbu 18,00 EUR/noc - vstupy do pamiatok


Vstupné: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť Starý Zámok - 3 €/dospelá osoba  


Nástupné miesta: 15. -16. 08. 2020 

TRASA A: Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava TRASA B: Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Strážske, Košice, Prešov, Levoča, Poprad,  Liptovský Mikuáš, Ružomberok, Banská Bystrica  


Doplatok za nástupné miesta:

- Bratislava, Nitra, Sereď, Trnava, Banská Bystrica - bez príplatku

- nástupné miesta s doplatkom 10 €/ osoba- Nitra, Sereď, Trnava, Žilina, Považská Bystrica, Dubnica nad Váhom

- nástupné miesta s doplatkom 10 €/ osoba - Ružomberok

- nástupné miesta s doplatkom 20 €/ osoba - Košice, Prešov, Levoča, Poprad,  Liptovský Mikuáš

- nástupné miesta s doplatkom 30 €/ osoba - Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Strážske            

Banská Štiavnica

Generované systémom ProfiTour